Valoisa läpitalon huoneisto sijaitsee hissitalon 4. kerroksessa. Asunnossa on kaksi olohuonetta, suuri master bedroom sekä pienempi makuuhuone, joka soveltuu lapsenhuoneeksi, vierashuoneeksi tai työhuoneeksi. Putkiremontin yhteydessä vuonna 2016 remontoitu erillinen putkimallin keittiö, erillinen kylpyhuone sekä erillinen wc. Asunnosta todella kivat näkymät sekä taloyhtiön poikkeuksellisen vehreällä sisäpihalle sekä Hietaniemen hautausmaan suuntaan.
Huom! Tämä asunto on erinomainen vaihtoehto tilaa tarvitsevalla aikuiselle pariskunnalle tai pienelle perheelle. Ei kuitenkaan sovellu vuokralaiselle, joka tarvitsee useampia makuuhuoneita.
Asunto Oy Väinämöisenkatu 1 on ennen sotia vuonna 1935 valmistunut taloyhtiö huippupaikalla Etu-Töölössä. Asukkaan käytettävissä irtaimistovarastot kellarissa sekä ullakolla.
Jos olet kiinnostunut ilmoituksen asunnosta, otathan yhteyttä välittäjään saadaksesi lisätietoja tai sopiaksesi esittelystä. Vuokralaiselta edellytetään säännöllisiä tuloja sekä puhdasta luottotietorekisteriä. Ellei ilmoituksessa ole toisin mainittu, asunnot vuokrataan toistaiseksi voimassa olevalla vuokrasopimuksella, jota ei voi irtisanoa päättyväksi ennen kuin sopimus on ollut voimassa vähintään 12 kuukautta. Vuokrasopimuksen ennenaikaisesta irtisanomisesta joutuu maksamaan 1,3 kuukauden suuruisen sopimussakon. Vuokralaisilta edellytetään lisäksi kahden kuukauden suuruista vuokravakuutta (rahavakuus tai Kelan maksusitoumus) sekä laajaa kotivakuutusta, joka tulee pitää voimassa koko vuokrasuhteen ajan.






